Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... folosirea ca proba a converstiilor de pe forum
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

folosirea ca proba a converstiilor de pe forum

se poate folosi recunosterea unei perosnae pe forum,c a savarsit o infractiune,pentru condamnare?

cred ca stii situatia.mama mea este inchisa.a scris pe acest forum,poate fi proba?

ieri au fost alte perchezitii,9 persoane sunt in arest preventiv?
ce se intampla?cine a facut toate astea?cum au putut sa resteze doi ploitisti?

se poate ca perosana aceea?sa ne fi dat de gol?acel sub acoperire?eu sunt minora,si am ramas singura.ce sa fac?
Daca recunoasterea de pe forum se coroboreaza cu alte mijloace de proba se poate sa ajute acuzarea.
Insa nu cred ca se va uza de asa ceva.
De aceea recomand eu de multe ori discutii verbale private in cauzele penale.
Ceea ce este scris pe forum se poate considera de organele judiciare ca fiind o scrisoare...

avocat Claudiu Lascoschi
daca mesajul s-a scris si trimis din calculatorul dvs , iar la perchezitie s-a ridicat hardul, ar fi o proba
Tot ce ati scris pe aici este ca vindeti tigari, ca Politia stie asta si ca aveti o mama. Pentru asta cred ca au deja suficiente probe.
Nu v-ati scris nicaieri numele sau localitatea. Deci nu cred ca vor folosi conversatiile de pe Forum decat daca se coroboreaza cu altele, cum s-a aratat mai sus! In plus, ele nu sunt stocate pe hardul dumneavoastra, asa ca ei pot afla doar la ce ore ati intrat pe Avocatnet.
eumarian, utilizator
exista monitotizarea traficului pe internet?datele transmise,trec printr-un server.oricum,sunt probe mai solide.mai bine v-ati conforma.lupta aceasta este deja castigata.succes oricum.
Se poate accesa si verifica pe unde a intrat insa daca a scris din penitenciar trebuie sa o fi facut dupa telefon si nu de la calculator...si nu cred ca ar verifica cineva telefonul...;)