Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensia alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensia alimentara

de ce acte am nevoie sa dau pe tatal copilului pt pensia alimentara si daca pot pot primi si din urma multumesc anticipat
liana32, utilizator
Va rog sa precizati in ce conditii vreti sa solicitati pensie alimentara.
La cererea de chemare in judecata anexati certificatul de nastere al copilului, iar, pe parcursul desfasurarii procesului, trebuie sa indicati locul de munca al tatalui copilului pentru ca instanta sa solicite firmei respective o adeverinta privind veniturile realizate de acesta in ultimele sase luni.
si copie dupa hotararea de divort daca aveti.
nu inteleg intrebarea
nu stiu unde lucreaza