Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... us sbiect la care este o hotarare judecatoreasca def ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

us sbiect la care este o hotarare judecatoreasca def si irevocabila se poate relua ?

Am avut un proces de vizitare minor deschis de fostul sot care a avut loc si la care sa dat si o hotarare judecatoreasca care este definitiva si irevocabila de 4 lunisi fostul sot a mai deschis un proces acum tot pentru program de vizita minor .Se poate asa ceva? de ce nu se tine cont ca este irevocabil?
pentru ca oricand se poate cere modificarea programului de vizita. asta nu inseamna ca programul e stabilit asa pe veci.
Hotararile privind stabilirea relatiilor personale cu minorul nu au autoritate de lucru judecat, programul initial stabilit putand fi oricand modificat daca exista motive temeinice.