Forum Discuţii juridice Executare silită drepturile executatului silit
Discuție deschisă în Executare silită

drepturile executatului silit

Buna ziua . Sunt interesata de un imobil scos la vanzare prin executare silita si as dori sa stiu care sunt drepturile proprietarului : pot intra direct in proprietate si posesiune sau doar daca e si el de acord.Multumesc
Dupa desfasurarea licitatiei, executorul va elibera adjudecatarului o dovada care cuprinde data si locul licitatiei, numele adjudecatarului, indicarea bunului adjudecat, pretul platit sau care urmeaza a fi platit. Aceasta dovada constituie titlu de proprietate asupra imobilului vandut.
Nu aveti nevoie de acordul proprietarului executat silit.
Am inteles ca daca proprietarul nu vrea sa paraseasca imobilul de buna voie,nu poate fi evacuat fortat si ajungem in proces.Multumesc
va fi evacuat de catre politie.
Nu as putea sa cumpar un imobil de la licitatie,nu ca mi-a cerut cineva parerea...
Nu cred ca as avea noroc la o casa cumparata in acest fel...Si eu am avut un imobil scos la licitatie de banca si ma rugam la Doamne,Doamne,sa nu ne evacueze pana dupa de Craciun...sa mai pot tine ultimul Craciun acolo...dar n-a fost asa...:(
stiu ca comentariul meu nu este raspunsul la subiectul deschis de dvs.dar nu m-am putut abtine!