Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Intreprindere Individuala sau SRL
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Intreprindere Individuala sau SRL

Buna ziua!
Am nevoie de un sfat, am un client care vrea sa deschida o firma de curatenie pentru blocuri de locuit, activitatea principala plus alte activitati secundare. Intrebarea este: ce ar fi mai avantajos dpdv fiscal si nu numai sa deschida un SRL sau o Intreprindere Individuala?
Va multumesc anticipat!
Depinde de planurile de viitor are, eu sugerez srl e mai"obisnuit" si fara complicatii contabile.
Si eu cred ca e mai bine SRL.

Si ca imagine pe piata, si fiscal (s-a eliminat impozitul forfetar).