Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

Buna ziua. Care este durata unui divort in cazul in care apelez la un mediator? Ambii soti consimt impreuna sa divorteze si exista comun acord si in ceea ce priveste incredintarea minorului rezultat din casatorie. Va multumesc.
Se poate face si pe loc la un notar.
Nu se poate potrivit Legii 202/2010
Corect!Ati citit bine Legea 202/2010!=D>
daca v-ati inteles sa divortati, in privinta incredintarii copilului, pensiei, numelui, ce mai face mediatorul?
mergeti cu cererea de divort semnata de amandoi si divortati prin acord in instanta