Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... De ce am fost concediat?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

De ce am fost concediat?

Tocmai am primit decizia de desfacere a contractului de munca bineinteles fara preaviz iar in aceasta decizie sunt acuzat de urmatoarele.
-art.24si 25 din NOC, aprobat prin ordinul 114/1977
-art.180n din "instructiuni privind tratarea problemelor comuneale serviciilor postale interne"din 1977
-Normele de lucru nr.28.0/17077/01.06.2006 cap.II 1.2.1;1.2.2;1.2.4;si 22.1
-art.20.2.1, 20.2.2, 20.2.3 din CCM
-cap.E punctele 9.15.16 din fisa postului
-art 12.2 din R.I.
Am scris exact ce scrie si in decizia pe care o am in fata.Am cautat peste tot si nu gasesc nicaieri aceste art. pentru a ma putea lamurii de ce am fost acuzat si pe ce motiv am fost dat afara.Va multumesc anticipat.
As dorii un raspuns cat mai repede daca se poate
trebuie sa cititi regulamenul intern si sa faceti rost de acel ordin din 1997.ca sa contestati decizia de concediere in instanta, trebuie sa aflati ce motive au stat la baza acelei decizii.