avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 948 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... zile libere platite in cazul nasterii de gemeni
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

zile libere platite in cazul nasterii de gemeni

La cate zile libere am dreptul in cazul in care sotia mea a nascut gemeni: 5 zile sau 10 zile?
Va multumesc pentru raspuns.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:42, 16 Noiembrie 2010
Salariatii au dreptul la zile libere platite pentru nasterea unui copil - 5 zile + 10 zile daca a urmat un curs de puericultura....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zile libere 5 pt nastere copil liliua2008 liliua2008 BUNA ZIUA! SUNT VALABILE CELE 5 ZILE LIBERE PLATITE CONFORM CCM SI PENTRU BARBATI? multumesc!! (vezi toată discuția)
Cate zile libere se dau pentru nasterea unui copil? Corina271 Corina271 Buna seara! Cate zile libere se dau pentru nasterea unui copil? 3 zile? sau 5 zile? (vezi toată discuția)
Dreptul la concediu sorinioan sorinioan Buna ziua,sotia a nascut un copil,cate zile deconcediul de odihna am dreptul prin lege,conform contractului de munca,astept mesaj,va multumesac (vezi toată discuția)