Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... zile libere platite in cazul nasterii de gemeni
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

zile libere platite in cazul nasterii de gemeni

La cate zile libere am dreptul in cazul in care sotia mea a nascut gemeni: 5 zile sau 10 zile?
Va multumesc pentru raspuns.
Salariatii au dreptul la zile libere platite pentru nasterea unui copil - 5 zile + 10 zile daca a urmat un curs de puericultura....