Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare auto; doi proprietari
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare auto; doi proprietari

Am cumparat o masina cu prietenul meu,urmeaza sa o inmatriculam insa as as vrea sa stiu daca aceasta masina poate fi inmatriculata pe ambii si care ar fi procedurile!

Multumesc

Eu opin ca da. procedura este aceeas ca la propiretatea individuala. Coproprietatea indivisa. Puteti sa fac un contract de asociere fara personalitatea juridica dar nu este necesar.
Contract de asociere pe ce?