Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurare obligatorie
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurare obligatorie

Buna seara,
Am incheiata o asigurare facultativa a locuintei valabila pana la data de 06 octombrie 2011,asigurare care include si riscurile din asigurarea obligatorie.
In acest caz mai sunt obligata de a incheia o asigurare obligatorie anul acesta?
Va multumesc pentru raspuns.
Dupa cum s-a mai discutat acest subict, la prima reinnoire anuala, sunteti obligat sa intocmiti o polita obligatorie PAD, pana atunci,banca va sti cum sa procedeze cu polita complementara facultativa.(in prezent multe persoane din banci sunt confuze:D )