Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ca un martor sa vina in instanta trebuie sa fie de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ca un martor sa vina in instanta trebuie sa fie de acord?

vreau sa pun un martor care stie si vorbeste zilnic cu copilul ,in procesul vizita minor dar acel martor nu vrea sa vina [ o vecina sa vina ca martor] . vreau sa stiu daca o pot chema in tribunal si fara voia ei. va multumesc anticipat.
Da, puteti.
puteti si va trebui sa vina, insa nu e bine sa aveti un martor ostil, nu mizati ca in instanta va spune ce v-a spus candva, dvs