Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale faza finala licitatie electronice
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

faza finala licitatie electronice

care este perioada de la terminarea licitatiei electronice cu faza finala electronica pana la semnarea contractului si daca autoritatea contractanta daca a ales pt o licitatie etapa finala licitatie electronica mai are dreptul sa verifice preturile si ofertele de materiale si daca mai poate elimina o firma , chiar firma castigatoare
perioada pana la semnarea contractului este aceeasi ca si pt licitatii de 6 sau 11 zile (in functie de val estimata a achizitiei) de la comunicarea rezultatului.
Pana sa comunicati rezultatul procedurii cereti neaparat si oferta in original si daca este sub pragul de 85% din val. estimata cereti justificarea pretului, daca nu e justificat sau nu sunt incluse toate costurile materialelor aveti tot dreptul sa il dati necastigator si sa cereti urmatorului clasat oferta in original si sa o verificati.
si daca se depaseste acea perioada de 11 zile????
nu este nici o probl. og spune ca nu se incheie contractul inainte de cele 11 zile -art 205.