avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 626 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 ajutor
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

ajutor

o nelamurire,ca chiar habar nu am de treaba cu coduri caen.
am vazut ca la unele coduri Caen apare * care spune ca face parte din .Cineva ,m-a rugat sa -i spun noile coduri .Cand am cautat am vazut ca codurile sunt acelasi, unele doar cu*.si cam cu acelasi activitati. Nu stiu in ce consta schimbare s-ar putea aiba noroc si sa ramana aceleasi ?? Pentru exemplificare coduri caen:9213, 5143, 5245, 7140 ... Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:32, 13 Martie 2008
9213 - 5914;
5143 - 4643,4647, 4652 (in functie de activitatea respectiva);
5245 - 4743, 4754, 4759, 4763 (idem);
7140 - 7721, 7722, 7729 (idem).
multumesc.
dar am o rugaminte daca se poate sa-mi explici cum se face ,,transormarea,, asta. am incercat sa inteleg citind din lege dar nu am reusit. Multumesc inca o data
gasesti aici toate doceumentele necesare pentru recodificare
[ link extern ] >
am inteles cu documentele, dar daca de ex. la codul 5143 poate ramane aceiasi activitate daca ??
poate ramane daca la codului CAEN nou 5143 ii corespunde aceeasi activitate ca la codul vechi CAEN 5143

Alte discuții în legătură

Contor cuvinte orc pt mof tudorvioreljr tudorvioreljr Am observat pe pagina ONRC ca mai nou publicarea actelor in Monitorul Oficial nu se mai face in raport cu numarul de randuri, ci in raport cu numarul de ... (vezi toată discuția)
Print screen la contorul de cuvinte alexandradian_a@yahoo.com alexandradian_a@yahoo.com Buna ziua, va rog ajutati-ma si pe mine. Cum fac print screen la contorul de cuvinte? Unde anume este tasta print screen? Va multumesc. Nu stiu daca am ... (vezi toată discuția)
Coduri caen pentru închirieri Helioz Helioz Bună ziua, Am un I.I. și aș dori să încep o nouă activitate, mai precis închirierea și vânzarea jocurilor de societate. Întrebarea este că care ... (vezi toată discuția)