avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 223 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale contor cuvinte ORC pt MOf
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

contor cuvinte ORC pt MOf

Am observat pe pagina ONRC ca mai nou publicarea actelor in Monitorul Oficial nu se mai face in raport cu numarul de randuri, ci in raport cu numarul de caractere - de altfel, in lista de formulare apare si o "Anexa la documentele care se publica in Monitorul Oficial al Romaniei (numararea caracterelor)"; simpatic. Dar nu gasesc nicaieri programul pe care il folosesc cei de la Biroul de Asistenta, si care e dat ca model in anexa mentionata; stie cineva unde se poate gasi ? Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: mony , utilizator 13:15, 1 Februarie 2008
Ce program?
Daca deschizi un document word vei gasi in bara de instrumente (tools) un contor de cuvinte.
Ultima modificare: Joi, 31 Ianuarie 2008
romascanu, moderator
Tools>Word count.
DAR trebuie sa copiezi (cu print screen) si sa atasezi fereastra respectiva, parca anexa 3 e.
Procedura pt.obtinerea raportului in Microsoft Word este:
- se marcheaza textul publicat(Ctrl+A);
- se selecteaza contorul de cuvinte(Word Count) din bara de Instrumente(Tools);
- se copiaza fereastra afisata apasand concomitent tastele Alt+Print Screen;
- se copiaza fereastra respectiva apasand concomitent tastele Ctrl +V si se listeaza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor bryan bryan o nelamurire,ca chiar habar nu am de treaba cu coduri caen. am vazut ca la unele coduri Caen apare * care spune ca face parte din .Cineva ,m-a rugat sa -i ... (vezi toată discuția)
Contorul cuvintelor ContSters236592 ContSters236592 cum imi contorizez cuvintele din word pt. declaratia aga (vezi toată discuția)
Contor cuvinte nicoletastoian11 nicoletastoian11 Buna ziua... Imi spune si mie cineva cum se copiaza contorul de cuvinte pe anexa? Am incercat cu Alt+Prt Sc si Ctr V, dar nu functioneaza.. Am un ... (vezi toată discuția)