Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... print screen la contorul de cuvinte
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

print screen la contorul de cuvinte

Buna ziua, va rog ajutati-ma si pe mine.
Cum fac print screen la contorul de cuvinte?
Unde anume este tasta print screen?

Va multumesc.

Nu stiu daca am pus bine aici subiectul, il puteti redirectiona daca este pus gresit?
alexandradian_a@yahoo.com, utilizator
Da.. si eu m-am lovit de acesta problema.
Sunt mai multe procedee, o sa il prezint pe cel pe care il folosesc eu.
Banuiesc ca stiti cum sa activati contorul de cuvinte.
Cu fereastra de word deschisa, apasati tasta print screen.
Deschideti paint si dati comanta copy.
In paint va va aparte intregul document word impreuna cu contorul de cuvinte.
Selectati numai casuta ce contine contorul de cuvinte, dati comanta copy.
Ulterior il puteti lipi in textul word cu comanda paste.
Sper ca am fost de ajutor.
Buna ziua, am incercat sa fac asa cum mi-ati spus, dar nu merge.

am deschis textul din word,
am activat contorul de cuvinte,
am apasat print screen din tastatura
am deschis paint
si mai departe, nu ma lasa sa selectez nimic

va rog ajutati-ma
Mai departe tine de lucru cu Paint-ul. In casuta din stanga sus, aveti "selectie dreptunghi". Selectati aceasta functie si mai departe va va lasa sa faceti ce selectie vreti.
multumesc, am reusit sa copiez doar contorul, fara text.
sper sa fie suficient.
Am atasat la imprimanta textul si contorul (manual)

va multumesc din suflet, nu as fi reusit, fara ajutorul dvs...

Gata, acum am reusit si cu text! :dance3:
alexandradian_a@yahoo.com, utilizator
mai aveti o optiune, in fereastra de word deschisa cu contorul de cuvinte faceti intai clic pe contor dupa care apasati combinatia de taste "ALT" si "PRINT SCREEN"

dupa aceasta, deschideti un document text nou si apastai combinatia "CTRL" si "V"

merge?