Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... contributii pt. pensii
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

contributii pt. pensii

este obligatorie plata contributiei la fondul de pensii in cazul pfa
In cazul ca nu sunteti salariat la alt loc de munca, ca titular de PFA, plata contributiei de asigurari sociale este obligatorie, conform prevederilor Legii nr. 19/2000, art. 5 (1), pct. IV.