avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 intermedieri sau consultanta
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

intermedieri sau consultanta

Buna seara!
Imi poate spune cineva daca intermedierile sunt considerate operatii de consultanta si management conform Codului Fiscal sau nu? Daca da imi poate spune si mie articolul din Codul Fiscal unde apare acest lucru?
Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 22:55, 27 Noiembrie 2010
fii mai clar ce fel de intermedieri .Consulta codul CAEN la intermedieri
COD CAEN - Intermedieri;
461 - Activitati de intermediere in comertul cu ridicata
4611 - Intermedieri in comertul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile
4612 - Intermedieri in comertul cu combustibili, minereuri, metale si produse chimice pentru industrie
4613 - Intermedieri in comertul cu material lemnos si materiale de constructii
4614 - Intermedieri in comertul cu masini, echipamente industriale, nave si avioane
4615 - Intermedieri in comertul cu mobila articole de menaj si de fierarie
4616 - Intermedieri in comertul cu textile, confectii din blana, incaltaminte si articole din piele
4617 - Intermedieri in comertul cu produse alimentare bauturi si tutun
4618 - Intermedieri in comertul specializat in vanzarea produselor cu caracter specific, nca,
4619 - Intermedieri in comertul cu produse diverse
Consultanta:
702 - Activitati de consultanta in management
7021 - Activitati de consultanta in domeniul relatiilor publice si al comunicarii
7022 - Activitati de consultanta pentru afaceri si management

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatii coduri caen 2ntz 2ntz Am tot cautat o lista cu codurile caen care nu necesita niciun fel de autorizatie, si singurul lucru pe care l-am gasit a fost o lista cu niste activitati insa ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! este corect sa incadram caen 4619 (intermedieri in ... danymunteanu danymunteanu Buna ziua! Este corect sa incadram CAEN 4619 (Intermedieri in comertul cu produse diverse) toate activitatile din codurile: 4611, 4612, 4613, 4617 si 4618? ... (vezi toată discuția)
Incadrare in codul caen 7112? sergiu48 sergiu48 Sunt PFA, autorizat pe codul 7112-activitati de inginerie si consultanta tehnica. Doresc sa demarez o activitate care sa faciliteze unor distribuitori ... (vezi toată discuția)