avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 incadrare in codul CAEN 7112?
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

incadrare in codul CAEN 7112?

Sunt PFA, autorizat pe codul 7112-activitati de inginerie si consultanta tehnica. Doresc sa demarez o activitate care sa faciliteze unor distribuitori vinzarea stocurilor de materiale cu miscare lenta. Plata din partea distribuitorului catre mine ar fi un procent din vinzarile care se efectueaza folosind procedeul descris de mine. Eu nu vind nimic, nu cumpar nimic. Se incadreaza aceasta activitate in 7112? Daca nu, care ar fi codul CAEN necesar? Cu multumiri.
Cel mai recent răspuns: Mihail Cazacioc , Consilier juridic 20:08, 17 Martie 2010
Vedeti codurile:4611, 4612, 4613,4614, 4615, 4616, 4617, 4618 si alegeti care vi se potriveste afacerii dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intermedieri sau consultanta ministru_ ministru_ Buna seara! Imi poate spune cineva daca intermedierile sunt considerate operatii de consultanta si management conform Codului Fiscal sau nu? Daca da imi poate ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! este corect sa incadram caen 4619 (intermedieri in ... danymunteanu danymunteanu Buna ziua! Este corect sa incadram CAEN 4619 (Intermedieri in comertul cu produse diverse) toate activitatile din codurile: 4611, 4612, 4613, 4617 si 4618? ... (vezi toată discuția)
Autorizatii coduri caen 2ntz 2ntz Am tot cautat o lista cu codurile caen care nu necesita niciun fel de autorizatie, si singurul lucru pe care l-am gasit a fost o lista cu niste activitati insa ... (vezi toată discuția)