Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cabinet kinetoterapie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cabinet kinetoterapie

daca am terminat facultatea de psihologie si fac un master cu specializarea kinetoterapie si recuperare, am dreptul sa imi deschid un cabinet kinetoterapie?mai trebuiesc si alte cursuri de specializare? am cursul de masaj , si o sa termin asistent balneofizioterapie? va multumesc
Daca va infiintati un cabinet de psihologie in conditiile Legii nr. 213/2004 privind exercitarea profesiei de psiholog, veti putea sa va desfasurati activitatea in conformitate cu ceea ce prevede aceasta lege. Aceasta activitate nu se poate desfasura sub forma unei societati comerciale. Totusi cabinetul poate functiona in paralel cu o PFA sau intreprindere individuala in conformitate cu OUG 44/2008. Pentru dovedirea calitatii profesionale trebuie sa aveti o diploma sau un certificat de absolvire a acestor cursuri. Vestea buna e ca activitatea de masaj medical si kinetoterapie intra sub incidenta aceluiasi cod CAEN 8690- Alte activitati referitoare la sanatatea umana.
Si inca un pont...daca aveti sub 30 de ani si urmati masteratul la o institutie autorizata/acreditata cheltuielile pentru infiintare sunt 0. Detalii pe site-ul:
www.onrc.ro