Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Venituri ulterioare datei de 01.04.2001
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Venituri ulterioare datei de 01.04.2001

Buna.Am si eu o nedumerire.Pe 10 decembrie trebuie sa duc dosarul de pensie,la casa de pensii si am facut toate actele,inclusiv sporurile pe care le-am luat de la mina,dar nu mi-a dat sporurile numai pina inn 1aprilie 2001si pina in 2010 nu mi le-a dat,Mai mentionez ca am lucrati la mina 24 ani si 10 luni.intrebarea e cui trebuie sa ma adresez pentru a lua restul de sporuri.Va multumesc.
Incepand cu 01.04.2001 a fost pusa in aplicare Legea 19/2000 si nu va trebuie nicio adeverinta,suma contributiva se gaseste in calculatorul de la casa judeteana de pensii.