Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general registru incasari-plati pfa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

registru incasari-plati pfa

Buna ziua,
Am un pfa neplatitor de tva, deschis in anul 2009. Pana acum nu am completat registrul acela de incasari-plati. Va rog sa mi spuneti cum se trec sumele in acest registru, fara TVA sau se trece exact valoarea achitata care este cu TVA cu tot?
Va multumesc
sumele totale se trec.
se trece suma exacta platită sau incasată, care este trecuta pe chitanta
Cum ati facut impunerea pe 2010?daca nu ati complectat RJIP?
Ce ati platit la finante ?si restul contributiilor..:O