avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general registru incasari-plati pfa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

registru incasari-plati pfa

Buna ziua,
Am un pfa neplatitor de tva, deschis in anul 2009. Pana acum nu am completat registrul acela de incasari-plati. Va rog sa mi spuneti cum se trec sumele in acest registru, fara TVA sau se trece exact valoarea achitata care este cu TVA cu tot?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: iulia53 , utilizator 16:49, 25 Noiembrie 2010
sumele totale se trec.
se trece suma exacta platită sau incasată, care este trecuta pe chitanta
Cum ati facut impunerea pe 2010?daca nu ati complectat RJIP?
Ce ati platit la finante ?si restul contributiilor..:O

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 392b Tessy Tessy As dori sa ma lamuriti cum se completeaza declaratia 392B in cazul urmator: - PFA neplatitor de TVA, cu obiect de activitate comert, care nu vinde nimic pe ... (vezi toată discuția)
Facturi de comision cu impozit de 16% retinut la sursa cane petruta cane petruta Buna ziua. As dori sa ma lamuresca si pe mine cineva. Am un PFA cu caen 8291 neplatitor de TVA, emit facturi in care am un venit brut si incasez un venit net ... (vezi toată discuția)
Completare registru vanzari si cumparari Andreea7777 Andreea7777 Va rog sa ma ajutati, ce trebuie sa trec in registru cumparari? Am facturi cu diferite achizitii, astea stiu ca trebuie trecute in registru cumparari. 1. ... (vezi toată discuția)