avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 173 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... uzacapare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

uzacapare

buna am cerut un teren pe legea 18 dar inca nu a venit comisia sa l puna in posesie , mentionez ca acel teren a fost folosit de tata pana acu 3 ani cand a murit
intre timp un anumit domn sa intabula pe acel teren cu martori falsi ca la folsit el ultimi 30 de ani , de fapt cu aceimartori a obtinut si o sentina cu care sa intabulat
sentinta data acu 3 ani
de toate astea eu am aflat de 2 zile
ce pot sa fac ?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 20:11, 25 Noiembrie 2010
Sa mergeti la un avocat sa vada actele si hotararea.
Daca tatal a fost citat s-a cam terminat...
Daca nu a fost citat...ar mai putea exista sanse...

avocat Claudiu Lascoschi
tata nu a fost citat pt ca respectivu care sa intabulat a spus ca nu cunoaste propietarii si sau facut citatii la ziar de instanta
am fost la un avocat si a spus ca nu e ffff complicat si ca nu mai am sanse
ce pot sa fac ?????
Este posibil ca avocatul consultat de dvs. sa fi fost cinstit si sa va fi spus adevarul.
Mai puteti consulta avocati si sa va faceti o parere.
Din ce ziceti, tind sa cred ca nici nu i-ati platit consultatia juridica.
Incercati sa platiti o consultatie juridica si sa se analizeze tot.
Daca nu ati fost citat ar putea exista sanse dar depinde de mai multe lucruri...
Cu siguranta ca procesul nu va fi chiar simplu dar hotararea nu imi pare sa va fie opozabila...
L-a citat la ziar pe tatal dvs.?

avocat Claudiu Lascoschi

~ Conținut șters la cerere ~
angajati-va un avocat sa studieze toate actele dvs. nu reiese clar din enuntul dvs sub ce forma folosea tatal dvs terenul pana la data decesului dansului.

Alte discuții în legătură

Am platit impozit 60 de ani pe un teren si nu stiu cum sa il revendic valihq valihq Buna ziua. Am platit impozit pe un teren timp de 60 de ani si intre timp mi-a fost luat de catre un frate deal meu.Eu am continuat in continuare sa platesc ... (vezi toată discuția)
Uzucapiunea pe cale de exceptie guest1001 guest1001 Am introdus o actiune in revendicare, si paratul locuieste de peste 30 de ani pe terenul meu. Exista posibilitatea sa invoce in aparare uzucapiunea pe cale de ... (vezi toată discuția)
Uzucapiune shoru shoru se mai poate intenta un proces de uzucapiune ? cineva mi-a spus ca de vreo 2 ani nu se mai poate decat proces de intabulare ... Pe scurt : am un teren ... (vezi toată discuția)