Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda contraventionala
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda contraventionala

Buna
Am primit o amenda acum cateva zile pt ca nu aveam Talonul la mine in schimb am avut toate actele Cartea de identitate asigurare rovineta
avea dreptul sa imi deie amenda
Buna ziua !
Bineinteles ca avea dreptul , de aceea v-a si incheiat p-vb de contraventie in care trebuie sa se fi specificat art. de lege pe care le-ati incalcat si sanctiunea corespunzatoare .....
Dar cea maxima
Amenda care v-a fost aplicata este perfect legala.