Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... scanare carnet de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

scanare carnet de munca

Buna ziua,

cum trebuie procedat pt a scana un carnet de munca al unei persoane fizice (cu domiciliul in Bucuresti), fara loc de munca de cca. 18 luni? Urmeaza sa se angajeze in alta localitate, de la 01/12/2010 si din cate stiu termenul de predare la Casa de pensii este de 30/11/2010.
Stiu ce tb facut ca si persoana juridica, dar nu ca si persoana fizica-fara loc de munca.

Multumesc,

1-Beneficiati de facilitatea Editeaza care va permite deschiderea mesajului,
completare /corectarea acestuia.Incercati sa corectati mesajul in sensul scuratii sale
2-Ca si persoana fizica ,in temeiul HG nr 1768/2005 ,trebuia pana la data de 30.10.2010,sa fi predat carnetul de munca ,pentru scanat
Pentru a beneficia totusi de prevederea legala,depuneti carnetul de munca la serviciul specializat

ynocentta, utilizator
mararadu a scris:

Buna ziua,

cum trebuie procedat pt a scana un carnet de munca al unei persoane fizice (cu domiciliul in Bucuresti), fara loc de munca de cca. 18 luni? Urmeaza sa se angajeze in alta localitate, de la 01/12/2010 si din cate stiu termenul de predare la Casa de pensii este de 30/11/2010.
Stiu ce tb facut ca si persoana juridica, dar nu ca si persoana fizica-fara loc de munca.

Multumesc,

Trebuie sa mergeti la Casa de pensii sa-l depuneti in vederea scanarii ...
Multumesc de raspuns, cu scuze pt intarziere. Da , am fost, l-am depus.