avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 459 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... scanare carnet de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

scanare carnet de munca

Buna ziua,

cum trebuie procedat pt a scana un carnet de munca al unei persoane fizice (cu domiciliul in Bucuresti), fara loc de munca de cca. 18 luni? Urmeaza sa se angajeze in alta localitate, de la 01/12/2010 si din cate stiu termenul de predare la Casa de pensii este de 30/11/2010.
Stiu ce tb facut ca si persoana juridica, dar nu ca si persoana fizica-fara loc de munca.

Multumesc,










































Multumesc,
Cel mai recent răspuns: mararadu , utilizator 22:50, 16 Decembrie 2010
1-Beneficiati de facilitatea Editeaza care va permite deschiderea mesajului,
completare /corectarea acestuia.Incercati sa corectati mesajul in sensul scuratii sale
2-Ca si persoana fizica ,in temeiul HG nr 1768/2005 ,trebuia pana la data de 30.10.2010,sa fi predat carnetul de munca ,pentru scanat
Pentru a beneficia totusi de prevederea legala,depuneti carnetul de munca la serviciul specializat











Ultima modificare: Joi, 25 Noiembrie 2010
ynocentta, utilizator
mararadu a scris:

Buna ziua,

cum trebuie procedat pt a scana un carnet de munca al unei persoane fizice (cu domiciliul in Bucuresti), fara loc de munca de cca. 18 luni? Urmeaza sa se angajeze in alta localitate, de la 01/12/2010 si din cate stiu termenul de predare la Casa de pensii este de 30/11/2010.
Stiu ce tb facut ca si persoana juridica, dar nu ca si persoana fizica-fara loc de munca.

Multumesc,

Multumesc,


Trebuie sa mergeti la Casa de pensii sa-l depuneti in vederea scanarii ...
Multumesc de raspuns, cu scuze pt intarziere. Da , am fost, l-am depus.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scanare carnete de munca crai crai Buna ziua, am predat la scanat carnetele de munca prin ITM in 2008 si acum sunt colegi de RU care spun ca mai trebuie predate o data si la Casa de pensii ... (vezi toată discuția)
Somer - scanare carnet de munca Muresan Felicia Muresan Felicia Daca o persoana este somera (dupa 35 ani vechime),pana in aprilie 2011 si trebuie sa prezinte lunar pentru stampilare,cartea de munca,carnet somaj si act de ... (vezi toată discuția)
Cm la scanat eudoxiu eudoxiu Buna ziua, Poate stie cineva sa ma lamureasca: am citit pe internet, un articol, tipic romanesc, unde se spunea ca este OBLIGATORIU ca sa fie depuse CM ... (vezi toată discuția)