Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori certificat de actionar
Discuție deschisă în Bursa de valori

certificat de actionar

Buna ziua!As dori sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu un certificat de actionar din 1996 la S.C. MOLDOMOBILA IASI pana in prezent nu am primit nici o informatie sau dividente,as dori sa stiu daca mai este valabil sau cui ma pot adresa sa ma interesez despre el?Astept raspuns. Va multumesc anticipat!
florin 30 a scris:

Buna ziua!As dori sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu un certificat de actionar din 1996 la S.C. MOLDOMOBILA IASI pana in prezent nu am primit nici o informatie sau dividente,as dori sa stiu daca mai este valabil sau cui ma pot adresa sa ma interesez despre el?Astept raspuns. Va multumesc anticipat!

In primul rind ar trebui sa verificati daca firma mai exista. Daca da sa dati un telefon si sa va interesati daca e societate deschisa sau inchisa. Daca e soc deschisa e tranzactionata pe bursa si puteti optine mai multe informatii de la o societate de tranzactionare a valorilor mobiliare ( brockeraj), daca e soc inchisa numai de la firma.