Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Examen psihologic si interviu pentru admitere INM
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Examen psihologic si interviu pentru admitere INM

In ce consta interviul si testarea psihologica pentru admiterea la INM?
Stie cineva sa explice in mare la ce sa ne asteptam?
SI inca ceva,,..este adevarat faptul ca cei care nu promoveaza examenul de capacitate de la INM de doua ori pierd dreptul de a mai fi procurori sau judecatori?
testarea psihologica consta in teste de logica si perspicacitate. da, este adevarat ca daca nu magistrat nu promoveaza de doua ori examenul de capacitate pierde acest drept.