Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... infiinare ONG/asociatie/fundatie
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

infiinare ONG/asociatie/fundatie

1.Care este diferenta ONG/asociatie/fundatie
2.Documente necesare infiintarii ONG/asociatie/fundatie cu trimitere la legislatia aplicabila
Vedeti OG nr.26/2000 cu privire la asociatii si fundatii pe care o puteti gasi aici
www.avocatnet.ro/UserFiles/a...

iar ghidul de infiintare al unui ONG il puteti gasi accesand unul din link-urile de mai jos :
[ link extern ]

Poate presedintele unei asociatii sa fie angajat? Care este modalitatea de plata in cazul in care nu poate fi angajat. Va multumesc
Presedintele unei asociatii poate fi salariat al ONG-ului respectiv ...in cazul in care nu va fi angajat, remunerarea se paote face in baza unui contract de mandat.