Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... carnet de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

carnet de conducere

sotul meu si-a pierdut carnetul de conducere. stie cumva cineva cam cati bani o sa ne ia reinnoirea lui?#-o
In principal ,chitanta CEC in valoare de 46,50 contravaloare permis, la care se adauga restul c/v tipizate si fotografii
se refac oare si analizele medicale?
documente necesare in cazul pierderii, furtului permisului de conducere

* actul de identitate (original si copie );
* fisa detinatorului permisului de conducere, care poate fi completata de mana.
* permisul de conducere a carui preschimbare se solicita în original, dupa caz;
* declaratie-tip de pierdere/furt/deteriorare – dupa caz;
* contravaloare permis de conducere – 68 lei (CEC sau BCR);
* fisa medicala-tip din care sa rezulte ca este apt pentru a conduce autovehicule sau tramvaie, daca preschimbarea se solicita dupa expirarea valabilitatii administrative a permisului de conducere;