avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 577 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... carnet de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

carnet de conducere

sotul meu si-a pierdut carnetul de conducere. stie cumva cineva cam cati bani o sa ne ia reinnoirea lui?#-o
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 19:35, 28 Noiembrie 2010
In principal ,chitanta CEC in valoare de 46,50 contravaloare permis, la care se adauga restul c/v tipizate si fotografii
se refac oare si analizele medicale?
documente necesare in cazul pierderii, furtului permisului de conducere

* actul de identitate (original si copie );
* fisa detinatorului permisului de conducere, care poate fi completata de mana.
* permisul de conducere a carui preschimbare se solicita în original, dupa caz;
* declaratie-tip de pierdere/furt/deteriorare – dupa caz;
* contravaloare permis de conducere – 68 lei (CEC sau BCR);
* fisa medicala-tip din care sa rezulte ca este apt pentru a conduce autovehicule sau tramvaie, daca preschimbarea se solicita dupa expirarea valabilitatii administrative a permisului de conducere;


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reinnoire permis leuca.mihaela leuca.mihaela Sotul meu detine permis de conducere din anul 1991, dar nu l-a reinnoit pana in prezent, intrucat nu i-a fost necesar. Ar dori sa stie daca se mai poate ... (vezi toată discuția)
Preschimbare permis conducere inainte de termen popo_acas popo_acas Buna ziua , Permisul meu expira in 2016 , dar vreau sa il schimb acum . Problema care o am este ca nu vreau sa platesc taxa si la ghiseu cind ajung [este ... (vezi toată discuția)
Preschimbare permis auto bubutu2 bubutu2 Buna seara!Ce taxe,va rog, trebuie sa platesc si ce documente trebuie sa depun pentru eliberarea unui permis auto cu noua adresa de locuit?.Posed inca ... (vezi toată discuția)