Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Punct de lucru Intreprindere Individuala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Punct de lucru Intreprindere Individuala

Buna ziua!

Am o Intreprindere Individuala cu codul CAEN 4799 (Comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor , chioscurilor si pietelor). As dori sa deschid un punct de lucru iar asta implica adaugarea unui nou cod CAEN...este posibila adaugarea unui nou cod CAEN? ca si activitate secundara?

Multumesc!
Se depune cerere la Oficiul Registrului Comertului prin care solicitati inregistrarea mentiunilor referitoare la punctul de lucru (acte punct de lucru) si activitatile secundare.
Depuneti la registrul comertului cerere de inregistrare tipizata pe care bifati la rubrica obiectelor de activitate, declaratie model 2, dovada folosintei spatiului de lucru( contract de inchiriere, comodat, proprietate) si suma de 120 ron.
Puteti sa deschideti punctul de lucru si sa adaugati obiect de activitate.