Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... ASIGURARI DE VIATA
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

ASIGURARI DE VIATA

MAMA A FACUT UN IMPRUMUT LA BANCA PT. NEVOI PERSONALE. DUPA 2 ANI A DECEDAT. AVEA PLATITA DE BANCA ASIG. DE VIATA IN CAZ DE DECES. ACUM COMPANIA MA INTREABA DACA AMAI SUFERIT SI DE ALTE BOLI FATA DE CEA CARE IA ADUS DECESUL. CA IN ACEST CAZ ..DACA A MAI SUFERIT...SAR PUTEA SA NUI ACHITE. CE E DE FACUT?:stunned::stunned:
studiati contractul incheiat cu asiguratorul sa vedeti in ce cazuri va despagubeste... deces din accident, boala.
daca de ex, avea o boala cronica (cu risc de deces) si nu a declarat-o, nu va despagubeste.
gi-jane2, moderator