avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 819 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... ASIGURARI DE VIATA
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

ASIGURARI DE VIATA

MAMA A FACUT UN IMPRUMUT LA BANCA PT. NEVOI PERSONALE. DUPA 2 ANI A DECEDAT. AVEA PLATITA DE BANCA ASIG. DE VIATA IN CAZ DE DECES. ACUM COMPANIA MA INTREABA DACA AMAI SUFERIT SI DE ALTE BOLI FATA DE CEA CARE IA ADUS DECESUL. CA IN ACEST CAZ ..DACA A MAI SUFERIT...SAR PUTEA SA NUI ACHITE. CE E DE FACUT?:stunned::stunned:
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 19:53, 29 Noiembrie 2010
studiati contractul incheiat cu asiguratorul sa vedeti in ce cazuri va despagubeste... deces din accident, boala.
daca de ex, avea o boala cronica (cu risc de deces) si nu a declarat-o, nu va despagubeste.
Ultima modificare: Luni, 29 Noiembrie 2010
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Polita de asigurare laslau laslau Tatal meu care a decedat in urma cu doua luni. Avea rata la o banca si avea si o polita de asigurare in acelasi timp. Ratele sant pana in 2013 .Intrebarea mea ... (vezi toată discuția)
Asigurare credit bcr druta eva druta eva Buna.Mama a decedat recent, avea un credit la BCR, contractat in mai 2006, cu asigurare de viata aferenta creditului. am depus actele solicitate de asigurator ... (vezi toată discuția)
Asigurare de viata-credit banca steef steef Cazul unei persoane decedate care anterior decesului a facut un credit la o banca. Odata cu creditul a facut si o asigurare de viata la o societate. La data ... (vezi toată discuția)