Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... pfa - inregisrat la ORC sau ANAF ?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

pfa - inregisrat la ORC sau ANAF ?

un diriginte de santier unde trebuie sa se inregistreze ca PFA :
la ANAF ?
la ORC ?

multumesc
La ORC.Trebuie sa isi aleaga codul Caen (activitatea)
pe care il desfasoara , din clasa 41, 42 sau 43, care se refera la constructii.
multumesc mult!!!
CONSTANTIN LUCRETIA a scris:

un diriginte de santier unde trebuie sa se inregistreze ca PFA :
la ANAF ?
la ORC ?

multumesc

Dupa inregistrarea la ONRC treceti si pe la ANAF sa va ia in evidenta.