Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... CFS - pentru ziua de 1 decembrie va primi salariu?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

CFS - pentru ziua de 1 decembrie va primi salariu?

Daca un salariat de la o institutie publica figureaza in concediu fara plata incepand cu 02. decembrie si pana la finele lunii, pentru ziua de 01 Decembrie va primi salariu ?
Va multumesc!
Da, va primi salariu deoarece 1 Dec este sarbatoarele legala libera, iar in concediu fara plata figureaza de la 02.dec .
Da va primi salariu pentru ziua de 1 decembrie deoarece este zi libera legala platita conform codului muncii.