Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Sanctionare director banca OUG 50
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Sanctionare director banca OUG 50

Ca oricare alt jecmanit de banci m-am prezentat cu notificarile la banca in lunile august-sept, ANPC, tot tacamul.
Intrebarea mea este urmatoarea:
Cum pot sa agat un director de banca asa impertinent pe urmatoarele motove: (As vrea sa il aduc la bara ca martor. Am si eu martori pentru cele afirmate)
1. Directorul Bancii cu greutatate mi-a inregistrat notificarile si asta foarte vizibil iritat.
2. Mi-a spus ca "recalcintrant" sunt doar eu si mai unul (subliniez ca m-am comportat foarte civilizat si am solicitat doar inregistrarea notificarii.Atat! Fara strigaturi, injuraturi, nimic de genul asta). Directorul dorind sa ma intimideze si sa imi arate ca doar eu sunt ciudat in toata societatea asta.
3. La ultima vizita imi spune franc ca "i se rupe de ANPC" la smulgerea mea a dialogului: "domnule director inainte de a va da in judecata am venit intr-un dialog firesc sa incercam sa gasim o cale de mijloc. Problema e marja impusa de dvs, la 9 %. Eu nu o vreau 1-2. Putem gasi o cale de mijloc, un 4% sau 5%. Astfel evitam amandoi procesele... etc" El inflexibil s.m.d.a
Ms!
Puteti explica ce intelegeti Dvs prin "agat"?