Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... cerere concesionare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

cerere concesionare

Buna ziua! As dori sa stiu cum ar trebui sa formulez o cerere la primarie pentru concesionarea unei suprafete de teren public in vederea deschiderii unei covrigarii. Nu ma prea pricep si n-as vrea sa ma intoarca de 10 ori de la ghiseu pe motiv ca nu am formulat cum trebuie cererea, mai ales ca doamnele de la ghisee nu sunt prea amabile. Multumesc!
Formulati o cerere simpla prin care solicitati concesionarea unei suprafete de X mp, indicand eventual si o zona.
Pe baza cererii prmaria intocmeste un studiu de oportunitate si daca considera cererea oportuna hotaraste scoaterea la licitatie publica in vederea concesionarii.
Daca se aproba scoaterea la licitatie, o sa va inscrieti la licitatie, depunand documentele care se vor stabili in caietul de sarcini.