Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... termen revizuire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

termen revizuire

in cate zile se poate inregistra la litigii de munca ( curtea de apel) revizuirea ( cale extraordinara de atac) conform cpc?

ContSters83715, utilizator
1) eram deja cu cererea inregistrata catre instanta - inainte sa se emita decizia de concediere....
2) revizuirea se face in 30 de zile de la pronuntare, apoi merge sa fac contestatie in anulare in 30 de zile de la comunicare? adica practic ele merg aproape paralel? asa se procedeaza corect? multumesc
3) trebuie sa astept sa se termine intai revizuirea ( care e de la pronuntare SI NU POATE FI INTRODUSA ALTCANDVA) si doar apoi sa introduc C.I.A.?
ContSters83715, utilizator