Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... sng cursuri
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

sng cursuri

buna ziua,as vrea sa stiu daca dupa finalizarea cursurilor,la repartizarea pe post ti se va deconta chria pt ca eu sunt din provincie si daca voi prinde post in vreun oras va trebui sa locuiesc in chirie.multumesc!
Din cate stiu eu nu va deconteaza nimeni chiria.
da se deconteaza in limita a 430 de euro.
stie cineva ce cuantum salarial are un grefier cu studii superioare care nu are vechime ?si la tribunal si la judecatorie
da. 8 milioane in primele 6 luni, apoi dupa examenul de definitivat aproape se dubleaza.
Absolventii sng care au media de absolvire peste 7 sunt încadrati în treapta
profesionala si de salarizare imediat superioara celei de debutant.
Plafonul in limita caruia se deconteaza chiria difera de la o localitate la alta,