avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1089 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... sng cursuri
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

sng cursuri

buna ziua,as vrea sa stiu daca dupa finalizarea cursurilor,la repartizarea pe post ti se va deconta chria pt ca eu sunt din provincie si daca voi prinde post in vreun oras va trebui sa locuiesc in chirie.multumesc!
Cel mai recent răspuns: tiberiusylver , utilizator 10:32, 8 August 2011
Din cate stiu eu nu va deconteaza nimeni chiria.
da se deconteaza in limita a 430 de euro.
stie cineva ce cuantum salarial are un grefier cu studii superioare care nu are vechime ?si la tribunal si la judecatorie
da. 8 milioane in primele 6 luni, apoi dupa examenul de definitivat aproape se dubleaza.
Absolventii sng care au media de absolvire peste 7 sunt încadrati în treapta
profesionala si de salarizare imediat superioara celei de debutant.
Plafonul in limita caruia se deconteaza chiria difera de la o localitate la alta,

Alte discuții în legătură

Profesia de grefier: pro ºi contra GoodnightLady GoodnightLady Bună ziua! Adresez următorul mesaj studenţilor sau absolvenţilor SNG. Am 23 de ani şi mă atrage mult meseria de grefier, deşi ştiu că implică ... (vezi toată discuția)
Lamurire ,va rog... monalisaalina monalisaalina Buna ziua,cred ca postez unde trebuie dar nu am gasit nici o rubrica mai adecvata..deci cu scuzele de rigoare....va rog sa ma lamuriti cu acest sng...sunt ... (vezi toată discuția)
Sng si inm ContSters89182 ContSters89182 Buna. Am o prietena care da impreuna cu mine, la inm. Dar, ea doreste sa dea si la sng. Ce face daca reuseste la amandoua? Are posibilitatea sa aleaga doar ... (vezi toată discuția)