Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... sng cursuri
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

sng cursuri

buna ziua,as vrea sa stiu daca dupa finalizarea cursurilor,la repartizarea pe post ti se va deconta chria pt ca eu sunt din provincie si daca voi prinde post in vreun oras va trebui sa locuiesc in chirie.multumesc!
pooooooftim??????? sigur ai scris suma corect sau poate glumesti? pe vremurile astea voua vi se deconteaza in limita a 430 eu?????? nu cred, nu vreau sa cred. te rog sa confirmi din nou suma, sau daca ai gresit, glumit, etc sa ne spui si noua
multumesc
Decontarea chiriei se face, probabil, ca si la magistrati. Nu e o suma fixa la nivel national, plafonul difera de la o localitate la alta. Sunt si orase in care plafonul sare de 430 euro.
430 de euro pe luna sau pe an?