Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

daca apartamentul este obtinut de catre sot in urma unui partaj cu fosta sotie dupa casatoria noastra banca ma poate executa pe acest apartament sau numai pe bunurile obtinute in timpul casatoriei?
daca numai dvs sunteti debitor, numai dvs raspundeti pt acest credit cu bunurile si veniturie proprii, sau partea dvs din bunurile comune.
aprtamentul e bunul propriu al sotului
Depinde de contract.
Daca ati girat cu apartamentul sau daca sunteti co-debitor va poate executa orice bun.
Aveti ipoteca pe apartament?
am ipoteca dar la un credit la care platesc ratele