Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sechestru asigurator
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sechestru asigurator

In urma depunerii unei cereri de certificat de grefa in solutionare, (pentru ridicare sechestru asigurator), in cat timp se poate ridica sechestrul si de catre cine? De catre proprietar sau de catre asociatia de proprietari? Iar in cazul in care cererea are un raspuns favorabil, in momentul cand se merge cu ea la cadastru, solutionarea este imediata, sau dupa o perioada mai lunga de timp?
Va multumesc!
inlaturarea sechestrului o face instanta de judecata. dupa solutionare, faceti copie legalizate de pe incheiere si apoi mergeti la cadastru spre radiere.