Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Un pfa.poate accesa fonduri europene(nerambursabile)?
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Un pfa.poate accesa fonduri europene(nerambursabile)?

sunt pfa taxi de 15 ani , pot accesa un fond pentru a achizitiona un autoturism electric?
PFA nu poate accesa fonduri europene, cf. listei solicitantilor eligibili precizate in ghidurile solicitantului aferente liniilor de finantare.
La modul general, un PFA POATE accesa fonduri europene pe acele programe unde aceasta forma de organizare este eligibila. De exemplu, PNDR sau POP (de regula investitii in agricultura si/sau mediul rural).

Este adevarat ca activitatea de taxi nu se poate incadra pe aceste programe.

Cred ca s-a mai discutat despre asta de vreo 3-4 ori. Sugerez un sărci si veti gasi aceste raspunsuri postate si in trecut.

Regula simpla: PFA+fonduri europene = mediul rural.

Poate exista posibilitatea de a face acest topic sticky, cred ca e cea mai frecventa intrebare ce se tot repeta.
nu,se dau pt agricultura in mediul satesc, pentru infrastructura .pensiuni,