avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Un pfa.poate accesa fonduri europene(nerambursabile)?
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Un pfa.poate accesa fonduri europene(nerambursabile)?

sunt pfa taxi de 15 ani , pot accesa un fond pentru a achizitiona un autoturism electric?
Cel mai recent răspuns: Sinescu Vasilichia , Expert judiciar 11:40, 8 Ianuarie 2011
PFA nu poate accesa fonduri europene, cf. listei solicitantilor eligibili precizate in ghidurile solicitantului aferente liniilor de finantare.
La modul general, un PFA POATE accesa fonduri europene pe acele programe unde aceasta forma de organizare este eligibila. De exemplu, PNDR sau POP (de regula investitii in agricultura si/sau mediul rural).

Este adevarat ca activitatea de taxi nu se poate incadra pe aceste programe.

Cred ca s-a mai discutat despre asta de vreo 3-4 ori. Sugerez un sărci si veti gasi aceste raspunsuri postate si in trecut.

Regula simpla: PFA+fonduri europene = mediul rural.

Poate exista posibilitatea de a face acest topic sticky, cred ca e cea mai frecventa intrebare ce se tot repeta.
nu,se dau pt agricultura in mediul satesc, pentru infrastructura .pensiuni,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Documentatie fonduri pentru o firma de turism popescu georgeta popescu georgeta Buna ziua, Va rog sa ma indrumati cum sa procedez daca vreau sa obtin ceva fonduri europene pentru a putea continua dezvoltarea unei afaceri de familie ... (vezi toată discuția)
Despre fonduri nerambursabile. APN APN Buna ziua,am o spalatorie auto si vulcanizare caen 4520,pot beneficia de fonduri nerambursabile,pentru investitii?;si daca da, cui ma pot adresa?Multumesc. (vezi toată discuția)
Fonduri europene nerambursabile din 2013 ContSters262944 ContSters262944 Buna ziua As avea rugamintea daca ma puteti ajuta cu urmatoarea problema. Doresc sa stiu daca si cum se pot accesa fonduri europene nerambursabile pentru a ... (vezi toată discuția)