Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... inselaciune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

inselaciune

am platit 130 Euro unei persoane care a promis munca pe 3 luni in germania .Suntem vreo 30 de persoane, acum cand am cerut banii inapoi ne ameninta sa nu mergem la politie ca s-ar putea sa avem oaspeti nedoriti .Ce se poate face? am inteles ca mai are plingeri depuse la politie din 2009, dar i-si face incontinuare plinul., oare pina cand? Ana
Formulati plangere impotriva respectivei persoane la politie sau parchet
ar fi bine ca toti cei pagubiti sa depuneti plangere la parchet
Promisiunea respectivului este materializata printr-un inscris/document?
Cu cat fac mai mult plangere cu atat mai bine. Ideal ar fi sa faca toti.