Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Banca de date personale - clienti inscrisi la o sala ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Banca de date personale - clienti inscrisi la o sala de fitness

Buna ziua,

Am o sala de fitness si colectez datele personale ale clientilor in scopul utilizarii lor pentru desfasurarea afacerii. Trebuie sa instiintez vreo autoritate sau sa obtin vreo autorizatie pentru acest aspect? De ce informatii am nevoie pentru a procesa datele personale ale clientilor in corformitate cu prevederile legale?

Nu sunt sigura ca am incadrat bine selectia forum-ului dar nu am gasit ceva specific.

Multumesc pentru raspuns!
Pai va trebuie avizul celor de la Autoritatea Naţională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal ca sa prelucrati date cu caracter personal.
Consimtamantul clientului ca dvs sa le folositi in scopul urmarit, etc.
Multumesc mult pentru raspunsul prompt!