Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... contul unic
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

contul unic

Conform OMEF 1294/2007, contributiile si alte sume reprezentand creante fiscale se platesc intr-un cont unic.
Cum se procedeaza? Se face un singur OP cu o valoare totala insumand toate contributiile pentru BASFS?
da un op pt basfs si un op pt.impozit la buget stat.Sumele vor fi distribuite conf.decl 100 ,102 si 103
de fapt sunt 4 conturi: unul pt bugetul de stat, unul pt bugetul asig soc de stat, unul pt TVA si altul pt majorari de intarziere legate de TVA
istudor adriana a scris:

de fapt sunt 4 conturi: unul pt bugetul de stat, unul pt bugetul asig soc de stat, unul pt TVA si altul pt majorari de intarziere legate de TVA

Adriana las-o balta
ContSters42967, utilizator
Cont quadri-unic=D>
de fapt sunt 5 conturi ! ai uitat de accize=D>