avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1242 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... contul unic
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

contul unic

Conform OMEF 1294/2007, contributiile si alte sume reprezentand creante fiscale se platesc intr-un cont unic.
Cum se procedeaza? Se face un singur OP cu o valoare totala insumand toate contributiile pentru BASFS?
Cel mai recent răspuns: Crina Popescu , Consultant fiscal 18:39, 29 Aprilie 2008
da un op pt basfs si un op pt.impozit la buget stat.Sumele vor fi distribuite conf.decl 100 ,102 si 103
de fapt sunt 4 conturi: unul pt bugetul de stat, unul pt bugetul asig soc de stat, unul pt TVA si altul pt majorari de intarziere legate de TVA
istudor adriana a scris:

de fapt sunt 4 conturi: unul pt bugetul de stat, unul pt bugetul asig soc de stat, unul pt TVA si altul pt majorari de intarziere legate de TVA

Adriana las-o balta
Ultima modificare: Marți, 18 Martie 2008
ContSters42967, utilizator
Cont quadri-unic=D>
de fapt sunt 5 conturi ! ai uitat de accize=D>

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii finante ContSters60781 ContSters60781 Ce declaratii/formulare se duc pana in termenul de 27 aprilie la finante pt o micro si ce reprezinta fiecare, va rog mult. Nu stiu ce am de dus acum. Am dus ... (vezi toată discuția)
Plati restante la bugetul statului CrinaV CrinaV Va rog sa-mi spuneti in ce cont iban se platesc [b]TVA si IMPOZIT PE PROFIT [/b]restante din anii anteriori cu majorarile de intarziere aferente obligatiilor? ... (vezi toată discuția)
Plata taxe vornicu lumi vornicu lumi va rog sa ma lamuriti si pe mine cine hotaraste unde se duc banii pe care-i platim ca taxe si impozite,pentru ca ,de ex. plata forfetarului,pe care am facut-o ... (vezi toată discuția)