Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii declaratii finante
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

declaratii finante

Ce declaratii/formulare se duc pana in termenul de 27 aprilie la finante pt o micro si ce reprezinta fiecare, va rog mult.
Nu stiu ce am de dus acum. Am dus cele lunare, la pensii, somaj, itm, casa de asig insa nu stiu ce trebuie pregatit la trimestru atat pentru salariat si nu numai ( impozit, etc).
Este o micro, neplat de TVA, impozit pe venit.

Multumesc
O microintreprindere neplatitoare de TVA depune acum la Finante declaratia 100 cu impozitele datorate la Bugetul de Stat, declaratia 102 cu contributiile datorate la Bugetul Asigurarilor Sociale de Stat, declaratia 103 privind accizele-daca e cazul. Descarcati programul de pe www.mfinante.ro si vedeti din impozitele si contributiile enumerate in program, care sunt cele datorate in cazul societatii d-vstra.