Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... contractul de comision
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

contractul de comision

sub ce forma se impoziteaza contractele de comision ?veniturile realizate in urma contractelor de comision se pot lua in calcul la stabilirea indemnizatiei pt. cresterea copilului?
Orice venit se impoziteaza conform legii, inclusiv veniturile rezultate din contracte de comision.
Aceasta activitate de comisionar poate imbraca mai multe forme de exercitare, respectiv se poate desfasura de catre o persoana juridica sau de catre o persoana fizica. In cazul in care aceasta activitate este desfasurata de catre o persoana juridica iar dvs aveti o anumita calitate in acea firma, veniturile rezultate au relevanta in stabilirea indemnizatiei.