Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... abonament romtelecom
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

abonament romtelecom

bunica mea are un abonament si un contract la romtelecom... din pacate ea a decedat acum doi ani . e normal ca eu nepot, sa platesc facturile contractului in continuare. mentionez ca am incercat toate metodele de a ma face inteles in fata celeor de la romtelecom dara fara succes insa . ce e de facut?????
Depuneti cererere pentru reziliere contract cu operatorul mentionat,anexand copia certificatului care atesta decesul semnatarului contractual
Fiind vorba de forta majora, a intervenit decesul bunicii, care era titularul contractului de furnizare, Romtelecom trebuia sa ia act de acest lucru si sa rezilieze contractul unilateral. Nu este corect ca sa platitii, in continuare, acel serviciu pentru ca nu sunteti titularul acelui contract. Asa ceva nu se transmite prin mostenire! Reclamati situatia la OPC de domiciliu, este un prim pas pentru rezolvarea problemei!