avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... spor vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

spor vechime

Avand in vedere ca pe 11 februarie am implinit 5 ani vechime, incepand cu ce luna am dreptul la 10% spor vechime? Februarie sau martie?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:44, 12 Martie 2008
Sporul corespunzător vechimii în muncă se plăteşte cu începere de la data de întâi a lunii următoare celei în care s-a împlinit vechimea în muncă prevăzută la tranşa respectivă. In speta, incepand cu luna martie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vechime in munca monici3 monici3 daca sunt angajata din 01.09.1989, din ce data beneficiez de spor de vechime 25%? (vezi toată discuția)
Acordarea sporului de vechime - legislatie claudiu84 claudiu84 Spuneti-mi si mie unde scrie ca sporul de vechime se acorda incepand cu prima zi a lunii urmatoare celei in care se implineste numarul de ani de vechime ? (vezi toată discuția)
Spor vechime cristinasergiu cristinasergiu Buna ziua,se poate sa-mi raspundeti si mie cum se acorda sporul de vechime in cazul unui salariat care implineste 3 ani de vechime in cursul lunii? spre ex ... (vezi toată discuția)