Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... spor vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

spor vechime

Avand in vedere ca pe 11 februarie am implinit 5 ani vechime, incepand cu ce luna am dreptul la 10% spor vechime? Februarie sau martie?
Sporul corespunzător vechimii în muncă se plăteşte cu începere de la data de întâi a lunii următoare celei în care s-a împlinit vechimea în muncă prevăzută la tranşa respectivă. In speta, incepand cu luna martie.