Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... parteneriat public-privat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

parteneriat public-privat

Buna,

Am o nelamurire legata de contractele in parteneriat public-privat: OG 16/2002 fiind abrogata care sunt prevederile legale care stau la baza parteneriatului public-privat ? Sau nu mai este reglementat?#-o
Va multumesc!
Prevederile legale de care vorbiti sunt cuprise in OUG 34/2006 privind contractele de achzitii publice, concesiuni de lucrari si servicii, precum si in Normele de Aplicare ale acestei OUG.

multumesc, am dat si de un ghid pe net si m-am lamurit. Multumesc pentru promptitudine