avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 634 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... parteneriat public-privat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

parteneriat public-privat

Buna,

Am o nelamurire legata de contractele in parteneriat public-privat: OG 16/2002 fiind abrogata care sunt prevederile legale care stau la baza parteneriatului public-privat ? Sau nu mai este reglementat?#-o
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: V@LENTINA , utilizator 12:40, 13 Martie 2008
Prevederile legale de care vorbiti sunt cuprise in OUG 34/2006 privind contractele de achzitii publice, concesiuni de lucrari si servicii, precum si in Normele de Aplicare ale acestei OUG.

multumesc, am dat si de un ghid pe net si m-am lamurit. Multumesc pentru promptitudine

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asociere intre autoritatile administratiei publice locale si pj, pf? marik0 marik0 Buna ziua, Autoritatile administratiei publice locale se pot asocia cu persoane fizice sau juridice pentru a constitui o asociatie (care are drept scop un ... (vezi toată discuția)
Legi Alisssia Alisssia Unde sunt enumerate sau care sunt [u]toate[/u] legile care se aplica pentru operatorul economic in achizitii publice? (vezi toată discuția)
Acord cadru paveltutunaru paveltutunaru termen de valabilitate acord cadru (vezi toată discuția)