Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... problema
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

problema

Am primit o somatie de la serviciul impozite si taxe cum ca as avea o amenda de circulatie neplatita din anul 2005. Sincer eu nu-mi aduc aminte sa nu fii platit , daca am avut asa ceva, oricum nu mai am nici o dovada (proces verbal , chitanta ). Oi fii platit in alta localitate?! Dar ce este interesant ca si anul trecut mi-au trimis o somatie care se referea la o amenda din acel an, stiam de ea si am achitat-o, normal,ei atunci nu stiau si de asta mai veche(daca intradevar nu am platit).Acum ce trebuie sa fac?Mare problema, ca ei imi pot trimite zeci de somatii ,dar oare nu trebuie si dovada in baza careia mi le trimit?
verificarea actelor o puteti face pe calea contestatiei la executare reglementata de Codul de procedura fiscala. mai simplu ar fi sa va deplasati direct la acest serviciu pentru informare...
Mergeti personal la serviciul urmariri din cadrul administratiei fiscale care detin in evidenta informatii ale naturii/emitentului sanctiunii