Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... COMUNICAREA UNEI SENTINTE PENTRU INSCRIERE IN CAZIER
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

COMUNICAREA UNEI SENTINTE PENTRU INSCRIERE IN CAZIER

IN CAT TIMP DE LA PRONUNTAREA SENTINTEI SE FACE INSCRIEREA IN CAZIERUL JUDICIAR
în termen de cel mult 10 zile de la data rămânerii definitive a hotărârii de condamnare, a luării măsurii, pronunţării soluţiei sau săvârşirii faptului juridic ce trebuie luat în evidenţă in cazierul judiciar.
multumesc,si in cat timp devine o hotarare definitiva
Pai , depinde... de cat de grabit este judele din apel sau recurs.:)
Depinde de cat timp dureaza procesul (dupa ce se judeca in prima instanta, in apel si in recurs) :)
si in perioada asta cat dureaza procesul apare ceva in cazier